Stredná odborná škola

Generála Viesta č. 6, 050 01 Revúca

SOŠ, Generála Viesta č. 6, 050 01 Revúca, 058/443 15 11, sosrevuca@mail.telekom.sk

ŠKOLSKÝ INTERNÁT

Kde sme ?
Náš internát sa nachádza v peknom prostredí na okraji mesta Revúca. Od autobusovej stanice sa k nám dostanete po Štefánikovej ulici, ktorá sa križuje s Komenskeho ulicou, odtiaľ v smere hlavnej cesty na Jelšavu sa nachádzajú objekty školy a školského internátu na ulici Generála Viesta č. 6.

Prevádzka školského internátu je dočasne pozastavená !!!

Čo poskytujeme ?

Školský internát poskytuje v prvom rade ubytovanie pre žiakov stredných škôl v Revúcej /SOŠ, GMK, Prvé slovenské literárne gymnázium, Súkromná stredná odborná škola/, stravovanie v jedálni SOŠ, výborné podmienky pre učenie sa žiakov, mimoškolské vyžitie a záujmové aktivity vo voľnom čase pre žiakov ubytovaných v školskom internáte, športové aktivity a kultúrne - spoločenské aktivity.

Ubytovanie v školskom internáte

Internát v súčasnosti poskytuje ubytovanie bunkového typu v 10 dvojizbových bunkách, v ktorých sa môže ubytovať 44 až 66 žiakov, t.z., že na jednej izbe môžu byť ubytovaní minimálne dvaja a maximálne traja žiaci.
K bunke patrí spoločné hygienické zariadenie / sprcha, umývadlo, WC / a šatník. V priestoroch školského internátu sú spoločné chodby a schodištia, spoločenská miestnosť, kancelária pre vychovávateľov s kuchynkou a s izolačkou. V priestoroch školy sú v prípade potreby ŠI k dispozícii učebne, aula s kapacitou 200 miest, veľká telocvičňa alebo priestory jedálne.
Cena ubytovania na 1 mesiac pre žiaka strednej školy, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK je 25 €.

Stravovanie žiakov

Ubytovaným žiakom v školskom inernáte poskytujeme možnosť celodennej stravy, alebo niektorých častí stravovania v jedálni SOŠ na Generála Viesta č. 6 v Revúcej.
Celodenná strava : raňajky 0,76 €, obed 1,31 €, večera 1,15 €, spolu 3,22 €.
Žiakom vzdialenejších SŠ v meste je poskytovaný obed v príslušnej školskej jedálni.

Záujmové, športové a kultúrno - spoločenské aktivity pre žiakov v školskom internáte

Spoločenská miestnosť sa využíva buď ako študovňa alebo pre kultúrno-spoločenské posedenia žiakov, sledovanie TV, hudobnú produkciu, prezentácie alebo besedy a podobne.
Na SŠ pracujú rôzne krúžky do ktorých sa zapájajú aj žiaci ubytovaní v školskom internáte. V priestoroch SOŠ v odpoludňajších hodinách pracuje 16 spoločensko-vedných, odborných a záujmových krúžkov, ako sú krúžky jazykové, výpočtovej techniky, internetové krúžky, technické a športové krúžky.
V meste Revúca ubytovaní žiaci môžu navštevovať kino, divadlo, miestnu knižnicu alebo sa priamo zapojiť do divadelných krúžkov, tanečných a hudobných krúžkov, získať vodičský preukaz alebo iné oprávnenie.
Čo sa týka športového vyžitia ubytovaných žiakov, majú k dispozícii telocvičňu, futbalové ihrisko, streetbalové a basketbalové ihrisko, ľahkoatletický areál, posilovňu pre silákov a silové športy, plaváreň na GMK, zimný štadión v zimnom období, stolnotenisové športovisko v areáli ŠI, atď. Taktiež je možnosť uplatniť sa v športových kluboch mesta, byť reprezentantom školy, oddielu alebo mesta.